These are the BBO vugraph archives. Our thanks to The Vugraph Project.
Vugraph voice archives can be accessed here.

Recent matches

yymmdd Event Segment Team1 Team2
View
Download
2019-05-21 2019 Women's USBC USA2 FINAL Segment 8 of 8 DIsa
Wheeler-Bernstein
Deas-Molson
Bjerkan
PSutherlin-Wittes
R Pollack-Bjerkan
View
Download
2019-05-20 2019 Women's USBC USA2 FINAL Segment 7 of 8 Disa
Molson-Deas
Disa-L Lewis
Bjerkan
Bjerkan-Pollack
PSutherlin-Wittes
View
Download
2019-05-20 Sterik Ligafinalen 2_4 Magic
U Goldberg-L Goldberg
West-East
Hercules
Sylvan-Sundelin
South-North
View
Download
2019-05-20 Sterik Ligafinalen 2_4 Magic
South-North
brenning-Stav
Hercules
West-East
Bergdahl-Andersson
View
Download
2019-05-20 2019 Women's USBC USA2 FINAL Segment 6 of 8 Disa
Wheeler-Bernstein
Disa-L Lewis
Bjerkan
Bjerkan-Pollack
PSutherlin-Wittes
View
Download
2019-05-20 Sterik Ligafinalen 1_4 Magic
U Goldberg-L Goldberg
Br-Stav
Hercules
Bergdahl-Andersson
Sunderlin-Sylvan
View
Download
2019-05-20 2019 Women's USBC USA2 FINAL Segment 5 of 8 Disa
Disa-L Lewis
Deas-Molson
Bjerkan
PSutherlin-Wittes
R Pollack-Bjerkan
View
Download
2019-05-20 2019 Women's USBC USA2 FINAL Segment 4 of 8 Disa
Wheeler-Bernstein
Deas-Molson
Bjerkan
Wittes-PSutherlin
R Pollack-Bjerkan
View
Download
2019-05-19 2019 Open USBC FINAL Segment 7 of 8 Wolfson
Wooldridge-Hurd
Zia-MRosenberg
Fleisher
B Moss-Grue
Greco-Hampson
View
Download
2019-05-19 2019 Women's USBC USA2 FINAL Segment 3 of 8 Disa
Molson-Deas
Disa-L Lewis
Bjerkan
Bjerkan-R Pollack
PSutherlin-Wittes
View
Download
2019-05-19 2019 Women's USBC USA2 FINAL Segment 2 of 8 Disa
Wheeler-Bernstein
Disa-L Lewis
Bjerkan
Bjerkan-RPollack
Sutherlin-Wittes
View
Download
2019-05-19 2019 Open USBC FINAL Segment 6 of 8 Wolfson
Garner-Wolfson
Zia-MRosenberg
Fleisher
Fleisher-Martel
B Moss-Grue
View
Download
2019-05-19 Hungarian Cup 2019 Final 4_4 Galim
Marjai-Szabo
Gal-Kemeny
Gamax
Winkler-Dumbovich
Lakatos-Homonnay
View
Download
2019-05-19 2019 Open USBC FINAL Segment 5 of 8 Wolfson
Garner-Wolfson
Zia-MRosenberg
Fleisher
Greco-Hampson
B Moss-Grue
View
Download
2019-05-19 2019 Women's USBC USA2 FINAL Segment 1 of 8 Disa
Disa-Lewis
Deas-Molson
Bjerkan
Wittes-Sutherlin
R Pollack-Bjerkan
View
Download
2019-05-19 EGE Club Teams Championship Final 2019 15_15 ALTAY SK
ETLI-DARIK
BARUT-ALKIM
IZMIR BILIMSEL BSK
EROL-ASLAN
KAPTANZEK-UMUR
View
Download
2019-05-19 2019 MARMARA CLUB TEAMS CHAMPIONSHIP FINALS 10_10 PAMUKSPOR
GUNEV-KARAIVANOV
KAYA-OZCAN
ADALAR SK
YILMAZ-GUR
-S.CUBUKCU
View
Download
2019-05-19 Hungarian Cup 2019 Final 3_4 Galim
Marjai-Szabo
Gal-Kemeny
Gamax
Winkler-Dumbovich
Lakatos-Homonnay
View
Download
2019-05-19 EGE Club Teams Championship Final 2019 RR 15_15 CIMENTAS SK
TASKAPILI-YUKSEL
POLAT-AYDIN
TIRE BELEDIYE SPOR
PEZUK-KIRDAR
CUCE-HAZANTEKIN
View
Download
2019-05-19 2019 MARMARA CLUB TEAMS CHAMPIONSHIP FINALS 9_10 MAJORBOGAZICI
ALUF-KAYA
KOKTEN-
PAMUKSPOR
KARAIVANOV-GUNEV
KAYA-OZCAN
View
Download
2019-05-19 EGE Club Teams Championship Final 2019 RR 14_15 TIRE BELEDIYE SPOR
GEDZLIOGLU-KIRDAR
SAYISIZ-SALA
AKHISAR BELEDIYE SK
IFRAN-KULE
AYDIN-YILMAZ
View
Download
2019-05-19 EGE Club Teams Championship Final 2019 14_15 7 EYLUL GENCLIK SK
TOSUNOGLU-ERGIN
MUZAFFER-ARLI
ALTAY SK
DARIK-ETLI
ALKIM-BARUT
View
Download
2019-05-19 2019 EAST MEDITERREAN FINAL SEGMENT 5_5
H SAHIN-F ABDIMANO
B.KOSE-R.SARI
TARSUS AMERICAN
K OZSAHIN-S ANTALYAL
M.AKKOYUN-A.AKSU
View
Download
2019-05-19 Sofia Bridge Festival Teams 5 stars Final 3_3 42
Popov-Andonov M
Ivanov-Lazarov
ELIMINATOR
Mihov-Karakolev
Danailov-Keremedchi
View
Download
2019-05-19 2019 MARMARA CLUB TEAMS CHAMPIONSHIP FINALS 8_10 ADALAR SK
KOLATA-OZGUL
S.CUBUKCU-
MAJORBOGAZICI
TEZ-BILGEN
KOKTEN-
View
Download
2019-05-19 Netherlands - Israel at 't Onstein 8_8 Netherlands
vLankveld-VanDenBos
Molenaar-Verbeek
Israel
Bareket-Lengy
A Levin-Roll
View
Download
2019-05-19 Netherlands - Israel at 't Onstein tbl 2 8_8 Israel
Padon-Birman
West-East
Netherlands
Verhees-vProoijen
South-North
View
Download
2019-05-19 EGE Club Teams Championship Final 2019 13_15 ARKAS SK
GUNER-KORDOV
KOYMEN-MAX
IZMIR BILIMSEL BSK
ASLAN-UMUR
KAPTANZEK-HOBAKAN
View
Download
2019-05-19 EGE Club Teams Championship Final 2019 RR 13_15 CIMENTAS SK
KAYSERILI-GUCLU
POLAT-AYDIN
NARLIDERE BISK
DURMUS-BERBEROGLU
KESEN-KAYNAKCI
View
Download
2019-05-19 2019 EAST MEDITERENEAN FINAL SEGMENT 4_5 YENISEHIR BSK
Y ISITEMIZ-A NAKKAS
F IMAMOGLU-B KUPELI
ANTAKTA BRIC
I OZGE-T BOZKURT
S CELENK-O V DOGAN
View
Download
2019-05-19 Hungarian Cup Final 2_4 Galim
Marjai-Szabo
Szalka-Czimer
GAMAX
Winkler-Dumbovich
Lakatos-Homonnay
View
Download
2019-05-19 Sofia Bridge Festival Teams 5 stars Final 2_3 42
Popov-Andonov M
Trenkov-Lazarov
ELIMINATOR
Mihov-Karakolev
Danailov-Keremedchi
View
Download
2019-05-19 2019 MARMARA CLUB TEAMS CHAMPIONSHIP FINALS 7_10 ADALAR SK
YILMAZ-GUR
S.CUBUKCU-
BAHCESEHIR SK
MARASLI-GURBUZ
GEC-AGA
View
Download
2019-05-19 2019 EAST MEDITERRANEN FINAL SEGMENT 3_5 MERSIN BSK
H EROGLU-O CIGER
RUHI -E VURAL
DORTYOL BLD
O ATALAY-H ERCAN
M ARSLAN-K KONUS
View
Download
2019-05-19 EGE Club Teams Championship Final 2019 12_15 KARSIYAKA BSK
BULUT-ISLER
ERSOZ-SIMSEK
GOZTEPE SKD
GITAL-PARILDAR
TURUNC-ISYAR
View
Download
2019-05-19 Sofia Bridge Festival Teams 5 stars Final 2_3 42
Popov-Andonov M
Trenkov-Lazarov
ELIMINATOR
Mihov-Karakolev
Danailov-Keremedchi
View
Download
2019-05-19 Netherlands - Israel at 't Onstein 7_8 Netherlands
Verhees-v Prooijen
vLankveld-VanDenBos
Israel
A Levin-Roll
Padon-Birman
View
Download
2019-05-19 Netherlands - Israel at 't Onstein tbl 2 7_8 Israel
Bareket-Lengy
West-East
Netherlands
Molenaar-Verbeek
South-North
View
Download
2019-05-19 EGE Club Teams Championship Final 2019 RR 12_15 CAN CAN SK
CALIK-TABAK
YIKGEC-COSKUNOL
CIMENTAS SK
KAYSERILI-GUCLU
TASKAPILI-YUKSEL
View
Download
2019-05-19 2019 EAST MEDITERRANEAN FINAL SEGMENT FINAL SEGMENT KADIRLI BSK
R.DUVAN-S.KARAKA
T YILMAZ-S SAYMAN
ADANASPOR
E.DUMAN-
A BOZDUMAN-M KOKER
View
Download
2019-05-19 Hungarian Cup 2019 Final1_4 Galim
Gal-Kemeny
Szalka-Czimer
GAMAX
Winkler-Dumbovich
Lakatos-Homonnay
View
Download
2019-05-19 2019 MARMARA CLUB TEAMS CHAMPIONSHIP FINALS 6_10 BAHCESEHIR
MARASLI-KORKMAZ
GEC-GURBUZ
ALTINAY
IMAMOGLU-AVKAN
UNAL-CIVGINER
View
Download
2019-05-19 Sofia Bridge Festival Teams 5 stars Final 1_3 42
Popov-Andonov M
Trenkov-Ivanov
ELIMINATOR
Karakolev-Danailov
Keremedchi-Mihailov
View
Download
2019-05-19 EGE Club Teams Championship Final 2019 11_15 ALTAY SK
DARIK-EVCIMEN
BARUT-ETLI
KSK BESLI MAJOR BSK
SARI-KUSCU
ONDER-OZDEMIR
View
Download
2019-05-19 EGE Club Teams Championship Final 2019 RR 11_15 USAK BRIC SK
LALE-COBANOGLU
ERTUREN-CEYLAN
TIRE BELEDIYE SK
PEZUK-KIRDAR
CUCE-HAZANTEKIN
View
Download
2019-05-19 DOGU AKDENIZ REGION ELIMINATION 1_5 KAOM
ALTUNCAY-S CANER
H.K.DEM-TOYGAR ALT
TARSUS BSK
I CAKMAK-H CAKAR
Y.DEM-M.YILDIRIM
View
Download
2019-05-19 2019 Open USBC FINAL Segment 4 of 8 Wolfson
Zia-MRosenberg
Wooldridge-Hurd
Fleisher
Fleisher-Martel
Greco-Hampson
View
Download
2019-05-19 2019 Women's USBC USA2 SF Segment 8 of 8 Bjerkan
R Pollack-Bjerkan
PSutherlin-Wittes
Pepsi-colas
Onsgard-Howard
Geiger-G Simpson
View
Download
2019-05-18 2019 Open USBC FINAL Segment 3 of 8 Wolfson
Wooldridge-Hurd
Wolfson-Garner
Fleisher
Martel-Fleisher
B Moss-Grue
View
Download
2019-05-18 2019 Women's USBC FINAL Segment 7 of 8 Disa
Wheeler-Bernstein
Deas-Molson
Baker
Sanborn-Levitina
Shi-Palmer
View
Download
2019-05-18 2019 Women's USBC USA2 SF Segment 7 of 8 Bjerkan
R Pollack-Bjerkan
PSutherlin-Wittes
Sakr
Onsgard-Howard
Geiger-G Simpson
View
Download
2019-05-18 2019 Open USBC FINAL Segment 2 of 8 Wolfson
Wooldridge-Hurd
Zia-MRosenberg
Fleisher
Greco-Hampson
Fleisher-Martel
View
Download
2019-05-18 2019 Women's USBC FINAL Segment 6 of 8 Disa
Wheeler-Bernstein
Disa-L Lewis
Baker
Palmer-Shi
Baker-McCallum
View
Download
2019-05-18 Hungarian Cup 2019 Semifinal 4_4 Galim
Gal-Kemeny
Szalka-Czimer
Rest
Hittmann-Gombas
Sztrapkovi-Jakab
View
Download
2019-05-18 2019 Women's USBC FINAL Segment 5 of 8 Disa
Deas-Molson
Disa-L Lewis
Baker
Sanborn-Levitina
Baker-McCallum
View
Download
2019-05-18 2019 Open USBC FINAL Segment 1 of 8 Wolfson
Zia-MRosenberg
Wolfson-Garner
Fleisher
Greco-Hampson
B Moss-Grue
View
Download
2019-05-18 EGE Club Teams Championship Final 2019 10_15 IZMIR BILIMSEL BSK
UCUM-GOKSU
UMUR-ASLAN
CIMENTAS SK
POLAT-AYDIN
GUCLU-KAYSERILI
View
Download
2019-05-18 EGE Club Teams Championship Final 2019 RR 10_15 NARLIDERE BISK
SARPKAYA-BERBEROGLU
SANAL-KESEN
SEFERIHISAR SK
BAYNAZOGLU-ERDOGAN
TURK-ILANBEY
View
Download
2019-05-18 2019 MARMARA CLUB TEAMS CHAMPIONSHIP FINALS 5_10 PAZAR SK
SIRIN-SAYDI
HARAC-SER
BAHCESEHIR
AGA-GECIT
GURBUZ-KAHRAMANMA
View
Download
2019-05-18 Hungarian Cup 2019 Semifinal 3_4 Gamax
Dumbovich-Winkler
Homonnay-Nikolits
Zsuga liga
Revai-Beko
Lajos-Honyek
View
Download
2019-05-18 Netherlands - Israel at 't Onstein 6_8 Netherlands
vLankveld-VanDenBos
Molenaar -Verbeek
Israel
A Levin-Roll
Padon-Birman
View
Download
2019-05-18 Sofia Bridge Festival Teams 5 stars SF B 3_3 ELIMINATOR
Danailov-Kermedchie
Mihov-Karakolev
RIMSTEDT
Rimstedt O-Rimstedt M
Ekenberg-Hult S.
View
Download
2019-05-18 EGE Club Teams Championship Final 2019 9_15 KEMALPASA ATA
RENGIAL-BEKTAS
AKMAN-KAYHAN
NARLIDERE BLD. SKD
KERCEK-SENGULER
CIMINLI-SIMSAR
View
Download
2019-05-18 EGE Club Teams Championship Final 2019 RR 9_15 ALTAY SK
OGUS-MUMCUOGLU
ETLI-BARUT
BASEK BRIC
POSACI-OZDEMIR
YAY-GUNAY
View
Download
2019-05-18 2019 MARMARA CLUB TEAMS CHAMPIONSHIP FINALS 4_10 ALTINAY SK
UNAL-CIVGINER
USLUPEHLIV-SUZER
PAZAR SK
HARAC-SERIM
SEN-KANLI
View
Download
2019-05-18 Netherlands - Israel at 't Onstein 5_8 Netherlands
Verhees-v Prooijen
vLankveld-VanDenBos
Israel
Padon-Birman
Bareket-Lengy
View
Download
2019-05-18 Sofia Bridge Festival Teams 5 stars SF B 2_3 ELIMINATOR
Danailov-Kermedchie
Mihov-Karakolev
RIMSTEDT
Rimstedt O-Rimstedt M
Ekenberg-Hult S.
View
Download
2019-05-18 2019 MARMARA CLUB TEAMS CHAMPIONSHIP FINALS 3_10 ALTINAY SK
USLUPEHLIV-SUZER
-AVKAN
KBK SK
DOKER-ISIKOGLU
TORUN-SILACI
View
Download
2019-05-18 EGE Club Teams Championship Final 2019 8_15 IZMIR BILIMSEL BSK
UCUM-GOKSU
EROL-HOBAKAN
SIRINYER SPOR
DEMIRTAS-OZKAYALAR
CEKIC-KOKEN
View
Download
2019-05-18 Netherlands - Israel at 't Onstein tbl 2 5_8 Israel
Levin-Roll
West-East
Netherlands
Molenaar-Verbeek
South-North
View
Download
2019-05-18 EGE Club Teams Championship Final 2019 RR 8_15 TIRE BELEDIYE SPOR
CUCE-HAZANTEKIN
SAYISIZ-SALA
ARKAS SK
KOYMEN-STEINBUTCL
ERTENOGLU-GUNEL
View
Download
2019-05-18 Hungarian Cup 2019 Semifinal 2_4 Galim
Marjai-Szabo
Gal-Kemeny
Rest
Hittmann-Gombas
Sztrapkovi-Jakab
View
Download
2019-05-18 Polish National Team Trials SEGMENT 10_10 SPS CONSTRUCTION
Marcinowsk-Majcher
Wojcieszek-Tuszynski
CHMURSKI
Chmurski-Tuczynski
Sikora-Osmanski
View
Download
2019-05-18 2019 MARMARA CLUB TEAMS CHAMPIONSHIP FINALS 2_10 KBK
DOKER-ISIKOGLU
ORHAN-LALE
ISTANBULSPOR
DEMIRBAS-TASTEPE
PEKOZ-AVCIO
View
Download
2019-05-18 Hungarian Cup 2019 Semifinal 2_4 Galim
Marjai-Szabo
Gal-Kemeny
Rest
Hittmann-Gombas
Sztrapkovi-Jakab
View
Download
2019-05-18 EGE Club Teams Championship Final 2019 7_15 AKHISAR BELEDIYE SK
IFRAN-KULE
AYDIN-YILMAZ
KARSIYAKA BSK
TUR-ERSOZ
ISLER-EMRAH
View
Download
2019-05-18 Netherlands - Israel at 't Onstein 4_8 Netherlands
Molenaar-Verbeek
Verhees-v Prooijen
Israel
Bareket-Lengy
A Levin-Roll
View
Download
2019-05-18 Netherlands - Israel at 't Onstein tbl 2 4_8 Israel
Padon-Birman
West-East
Netherlands
vLankveld-VanDenBos
South-North
View
Download
2019-05-18 EGE Club Teams Championship Final 2019 RR 7_15 ALTAY SK
OGUS-ETLI
ONEN-EVCIMEN
CAN CAN SK
ERDEMIL-TABAK
YIKGEC-COSKUNOL
View
Download
2019-05-18 Polish National Team Trials SEGMENT 9_10 SPS CONSTRUCTION
Marcinowsk-Majcher
Wojcieszek-Tuszynski
CHMURSKI
Chmurski-Tuczynski
Kopka-Cichy
View
Download
2019-05-18 2019 MARMARA CLUB TEAMS CHAMPIONSHIP FINALS 1_10 ADALAR
KOLATA-OZGUL
DEDEHAYIR-DEM
IBM
COSKUN-SAHBAL
OZONEL-DOGAN
View
Download
2019-05-18 Hungarian Cup 2019 Semifinal 1_4 Gamax
Dumbovich-Winkler
Homonnay-Lakatos
Zsuga Liga
Revai-Beko
Lajos-Honyek
View
Download
2019-05-18 Hungarian Cup 2019 Semifinal 1_4 Gamax
Dumbovich-Winkler
Homonnay-Lakatos
Zsuga Liga
Revai-Beko
Lajos-Honyek
View
Download
2019-05-18 35th Thailand Youth National Games 2019 LadiesTeamFinalR2_2 Maha Sarakham
Insrila-Nanthacho
S. Baithon-S. Sukserm
Ratchaburi
Kitsana-Nanlapas
Pajaree-Natrawee
View
Download
2019-05-18 Sofia Bridge Festival Teams 5 stars SF A 1_3 42
Trenkov-Ivanov
Andonov-Popov
SAMMARTY
Borisov-Nikolchev
HRISTOIV-Pacheka
View
Download
2019-05-18 BBO6 - 2019 IMSA WMC Open Pairs 4_4 Team 1
MULLER-DEWIJS
West-East
Team 2
KVANGRAVEN-TUNDAL
South-North
View
Download
2019-05-18 BBO5 - 2019 IMSA WMC Open Pairs 4_4 Team 1
LHUISSIER-BERNARD
West-East
Team 2
NAB-DRIJVER
South-North
View
Download
2019-05-18 BBO4 - 2019 IMSA WMC Open Pairs 4_4 Team 1
LIU-HU
West-East
Team 2
OURSEL-MAUBERQUEZ
South-North
View
Download
2019-05-18 BBO3 - 2019 IMSA WMC Open Pairs 4_4 Team 1
SHI -JU
West-East
Team 2
BRINK -DRIJVER
South-North
View
Download
2019-05-18 BBO2 - 2019 IMSA WMC Open Pairs 4_4 Team 1
CABANES-BESSIS
West-East
Team 2
BROGELAND-BAKKE
South-North
View
Download
2019-05-18 BBO1 - 2019 IMSA WMC Open Pairs 4_4 Team 1
AA-LIVGARD
West-East
Team 2
CHEN-ZHUANG
South-North
View
Download
2019-05-18 BBW5 - 2019 IMSA WMC Women Pairs 4_4 Team 1
GRONKVIST-RIMSTEDT
West-East
Team 2
DUFRAT-ZMUDA
South-North
View
Download
2019-05-18 BBW4 - 2019 IMSA WMC Women Pairs 4_4 Team 1
BALDYSZ-BALDYSZ
West-East
Team 2
WISEMAN-SMITH
South-North
View
Download
2019-05-18 BBW3 - 2019 IMSA WMC Women Pairs 4_4 Team 1
SHEN -WANG
West-East
Team 2
SARNIAK -KAZMUCHA
South-North
View
Download
2019-05-18 BBW2 - 2019 IMSA WMC Women Pairs 4_4 Team 1
WANG-ZUO
West-East
Team 2
AHLESVED -GRONKVIST
South-North
View
Download
2019-05-18 BBW1 - 2019 IMSA WMC Women Pairs 4_4 Team 1
FAWCETT-DRAPER
West-East
Team 2
LU-LIU
South-North
View
Download
2019-05-18 EGE Club Teams Championship Final 2019 6_15 KSK BESLI MAJOR BSK
SARI-AKSAKARYA
CELIK-KUSCU
CIMENTAS SK
TASKAPILI-YUKSEL
POLAT-AYDIN
View
Download
2019-05-18 EGE Club Teams Championship Final 2019 RR 6_15 AYDIN BILIMSEL BK
EKEN-DURUKAN
CAGLAROGLU-SAHIN
ALTAY SK
OGUS-ETLI
ALKIM-BARUT
View
Download
2019-05-18 BBW6 - 2019 IMSA WMC Women Pairs 4_4 Team 1
BALDYSZ-BALDYSZ
West-East
Team 2
DHONDY-SENIOR
South-North
View
Download
2019-05-18 35th Thailand Youth National Games 2019 OpenTeam Final R1_2 Narathiwat
Sirasith-Pollakit
Worapol-Jirayut
Kamphaeng Phet
KITTINAN-PPARIS
Turbo-Chap