Vugraph Archives

These are the BBO vugraph archives. Our thanks to The Vugraph Project.
Vugraph voice archives can be accessed here.

You can access recent matches (the default) or all matches (slow), or use the search box below.

Recent matches

yymmdd Event Segment Team1 Team2
View
Download
2017-10-18 2017 Beijing Hua Yuan Cup World Women Elite Bridg RR1 Round 4 England
Smith-Draper
Brock-Brown
Scotland
Kane-Symons
Punch-Leslie
View
Download
2017-10-18 2017 Beijing Hua Yuan Cup World Women Elite Bridg RR1 Round 3 France
D'Ovidio-REESS
Cronier-Mus
England
Draper-Smith
Godfrey-Senior
View
Download
2017-10-18 2017 Beijing Hua Yuan Cup World Women Elite Bridg RR1 Round 2 Italy
Ferlazzo-Manara
CHAVARR-SALVATO
Denmark
Ege-Farholt
Bilde-Rasmussen
View
Download
2017-10-18 2017 Beijing Hua Yuan Cup World Women Elite Bridg RR1 Round 1 France
Laure-MOURGUES
Mus-Cronier
USA
Sanborn-Levitina
Shi-Granovette
View
Download
2017-10-15 Portuguese Mixed Teams Final 2_2 AVGP
Sofia P.-Paulo G.P.
RSSantos-Ana Brito
NB CBL
Jorge M.S.-Ana M.P.
T Ramalho-J Belmar
View
Download
2017-10-15 Portuguese Mixed Teams Final 1_2 AVGP
Sofia P.-Paulo G.P.
RSSantos-Ana Brito
NB CBL
Paulo C.-Teresa K.
Ana Magalh-JM Santos
View
Download
2017-10-15 Jotun Bridge Open Teams 2017 9_9 Netherlands Open
Overbeeke-Schollaard
Molenaar-Verbeek
Gutta fra nord
Digre-O Ellingse
K Elling-Marstra
View
Download
2017-10-15 Jotun Bridge Open Teams 2017 7_9 Topbridge
Ovesen-Livg
T Stabell-Thoresen
Netherlands Open
Molenaar-Verbeek
Overbeeke-Schollaard
View
Download
2017-10-15 Jotun Open Teams 2017 5_9 Netherlands Open
Overbeeke-Schollaard
Molenaar-Verbeek
Poland Open
Strzemecki-Zawada
Golebiowsk-Tuszynski
View
Download
2017-10-14 Jotun Bridge Open Teams 2017 5_9 Poland Women
C Baldysz-Z Baldysz
Sarniak -Kazmucha
Netherlands Open
Molenaar-Verbeek
Overbeeke-Schollaar
View
Download
2017-10-14 Jotun Bridge Open Teams 2017 4_9 Netherlands Open
Overbeeke -Schollaard
Molenaar-Verbeek
H
SO H-SI H
Smith-Kopstad
View
Download
2017-10-14 Jotun Bridge Open Teams 2017 3_9 H
SO H-SI H
Kopstad-Smith
Poland Women
Kazmucha-Sarniak
Baldysz-C Baldysz
View
Download
2017-10-14 Jotun open teams 2_9 S
Hansen-Reinertsen
Mhomme-EHomme
Netherlands Open
Molenaar-Verbeek
Overbeeke -Schollaard
View
Download
2017-10-14 Jotun Bridge Open Teams 2017 1_9 Netherlands Open
Overbeeke-Schollaard
Molenaar-Veerbek
Kl
Fodstad-Aarebrot
Hage-Bang
View
Download
2017-10-13 Norway-Poland-Netherlands Final 3_3 Norway Red Open
Kristoffer-Berg
Bakke-Simonsen
Poland Open
Strzemecki-Zawada
Golebiowsk-Tuszynski
View
Download
2017-10-13 Norway-Poland-Netherlands Final 3_3 Norway Red Open
Kristoffer-Berg
Bakke-Simonsen
Poland Open
Strzemecki-Zawada
Golebiowsk-Tuszynski
View
Download
2017-10-13 Norway-Poland-Netherlands Final Norway Red Open
Kristoffer-Berg
Bakke-Simonsen
Poland Open
Zawada-Strzemecki
Golebiowsk-Tuszynski
View
Download
2017-10-13 Norway-Poland-Netherlands Final1 Norway Red Open
Kristoffer-Berg
Bakke-Simonsen
Poland Open
Zawada-Strzemecki
Golebiowsk-Tuszynski
View
Download
2017-10-12 Norway-Poland-Netherlands SF2 Netherlands Women
Bruijnstee-Dekkers
Wackwitz-Quandt
Norway Blue Women
Lindaas-Anjer
Heskje-Vist
View
Download
2017-10-12 Norway-Poland-Netherlands SF1 Norway Red Open
C Bakke-Simonsen
Kristoffer-Eberg
Norway Blue Open
F Helness-Hoffa
Berg-PIL
View
Download
2017-10-12 Norway-Poland-Netherlands RR3 Poland Women
Sarniak-Kazmucha
C Baldysz -Z Baldysz
Norway Blue Women
Heskje-Vist
Lindaas-Anjer
View
Download
2017-10-12 Norway-Poland-Netherlands RR2 Norway Red Open
Bakke-Simonsen
Kristoffer-Eberg
Poland Open
Golebiowsk-Tuszynski
Strzemecki-Zawada
View
Download
2017-10-11 Norway-Poland-Netherlands RR1 Netherlands Open
Overbeeke-Schollaard
Mollenaar-Verbeek
Poland Open
Golebiowsk-Tuszynski
Strzemecki-Zawada
View
Download
2017-10-08 XXI FESTIVAL AZORES BRIDGE 5_6 J FANHA
J FANHA-M VALA
Ramos-I Cunha
LO=high
COENEN-LUCASSEN
Stoguie-Stoguie
View
Download
2017-10-08 Ireland Invitational Pairs 2017 Session 4B Table1
McGann-Hanlon
West-East
Table2
Mesbur-Fitzgibbon
South-North
View
Download
2017-10-08 Gold Cup Final S7_8 Patterson
McIntosh-King
Whittaker-Black
Brock
Myers-Brock
Preddy-Selway
View
Download
2017-10-08 Danmark 1_division 2017-2018 Kamp 3 - 2_halvleg Vang Larsen
Dall-Hemberg
Lars LM-Morten LM
Schou
HC Nielsen-Boesgaard
Larsen-Jensen
View
Download
2017-10-08 Jaap Kokkes toernooi 017 7_7 Het Witte Huis
Ramondt-Westra
FBakkeren-TBakkeren
Onstein 4
Walgemoet-van Egdom
Krijgsman-Cornelisse
View
Download
2017-10-08 Northen Lights bridge Siglufjordur Round 9 of 9 Logfraedistofa Isla
Steinar-Ragnar
Bjarni-Sveinn
Hotel Hamar
Jon-Sigurbjorn
Anton-Birkir
View
Download
2017-10-08 Division Nationale 1 2017_18 Match 4_11 S2_2 FLEURY
FLEURY-GIROLLET
Frey-Dupuis
ZALESKI
ZALESKI-CRONIER
Bessis-Volcker
View
Download
2017-10-08 Gold Cup Final S6_8 Patterson
McIntosh-King
Patterson-Halberg
Brock
Myers-Brock
Rosen-Jones
View
Download
2017-10-08 Polish Premier League - RR 8_15 SEGMENT 2_2 AZS Wratislavia
Jassem-Bielawski
Marcinowsk-Golebiewsk
Bridge24.pl
Janiszewsk-Nowosadzki
Nowak-Strzemecki
View
Download
2017-10-08 Northen Lights bridge Siglufjordur Round 8 of 9 Hotel Hamar
Sigurbjorn-Jon
Anton-Birkir
Vopnabraedur
Stefan-Vignir
Bergur-Sk
View
Download
2017-10-08 Gold Cup Final S5_8 Patterson
McIntosh-King
Whitaker-Black
Brock
Jones-Rosen
Myers-Brock
View
Download
2017-10-08 Ireland Invitational Pairs 2017 Session 4A Table1
McGann-Hanlon
Walsh-O'Brien
Table2
Walsh T-O'Brien BJ
Pownall-Goodman
View
Download
2017-10-08 Jaap Kokkes toernooi 2017 5_7 Het Witte Huis
Ramondt-Westra
F Bakkeren-T Bakkeren
Carla en haar kids
Nijssen-vd Paverd
Kolen-Arnolds
View
Download
2017-10-08 Division Nationale 1 2017_18 Match 4_11 S1_2 FLEURY
FLEURY-GIROLLET
Guillaumin-Palau
ZALESKI
LORENZINI-QUANTIN
Bessis-Volcker
View
Download
2017-10-08 Estonian and Latvian team trials 19-21_21 Team 1
Luks-Naber
Jansons-Germanis
Team 2
Sester-Levenko
Sirotin -Lindepuu
View
Download
2017-10-08 Gold Cup Final S4_8 Patterson
McIntosh-King
Patterson-Halberg
Brock
Preddy-Selway
Rosen-Jones
View
Download
2017-10-08 Danmark 1_division 2017-2018 Kamp 3 - 1_halvleg Vang Larsen
Dall-Hemberg
Lars LM-Morten LM
Schou
Hansen-Schou
Boesgaard-HC Nielsen
View
Download
2017-10-08 Jaap Kokkes toernooi 2017 4_7 Het Witte Huis
Ramondt-Westra
FBakkeren-TBakkeren
Team Prakker
Bakker-Leijnse
Brulleman-Wijma
View
Download
2017-10-08 Polish Premier League - RR 8_15 SEGMENT 1_2 AZS Wratislavia
Vainikonis-Arlovich
Jassem-Bielawski
Bridge24.pl
Zawada-Nowosadzki
Nowak-Strzemecki
View
Download
2017-10-08 Norten Lights bridge Siglufjordur Round 7 of 9 Hotel Hamar
Anton-Birkir
West-East
Best friends of Gun
Fredrik-Thor Erik
South-North
View
Download
2017-10-08 Commonwealth Games Selection Trials 2017 Pune LB KO 4 of 4 Cogito
Andrey-N K Gupta
Manna G-Uttam B
Hemant Jalan
Sumit M-Laltu
Kaustabh-Kaustubh
View
Download
2017-10-08 Norten Lights bridge Siglufjordur Round 7 of 9 Hotel Hamar
South-North
J-Sigurbj
Best friends of Gun
West-East
South-North
View
Download
2017-10-08 Gold Cup Final S3_8 Patterson
Whittaker-Black
Patterson-Halberg
Brock
Brock-Myers
Preddy-Selway
View
Download
2017-10-08 Division Nationale 1 2017_18 Match 3_11 S2_2 ZALESKI
LORENZINI-QUANTIN
Bessis-Volcker
ROCAFORT
XERRI-BALIAN
Py-Adad
View
Download
2017-10-08 Northen Lights bridge Siglufjordur Round 6 of 9 Hotel Hamar
South-North
Anton-Birkir
Orvar og krilin
West-East
South-North
View
Download
2017-10-08 XXXVI International Bridge Festival-Stara Zagora FINAL BRIDGE+
Mihov-Karakolev
VANCHEV-ZAHARIEV
K1
Aronov-Damyanova
NANEV-STEFANOV
View
Download
2017-10-08 Gold Cup S2_8 Patterson
Whittaker-Black
McIntosh-King
Brock
Jones-Rosen
Myers-Brock
View
Download
2017-10-08 Jaap Kokkes toernooi 3_7 Het Witte Huis 2
Overbeeke-Schollaard
Jacco Hop-Wortel
Het Witte Huis
F Bakkeren-T Bakkeren
Ramondt-Westra
View
Download
2017-10-08 Polish Premier League - RR 7_15 SEGMENT 2_2 Ilanka
Sakowicz-Tuszynski
Lutostansk-Miechowicz
SPS Construction
Glasek-Ciechomski
Witkowski-Bartkowski
View
Download
2017-10-08 Ireland Invitational Pairs 2017 Session 4A Table1
McGann-Hanlon
Fitzgibbon-Mesbur
Table2
deRaymaker-O'Connor K
O'Connor-deRaymaker
View
Download
2017-10-08 Estonian and Latvian team trial 14-18_21 Team 1
Lorencs-Rubins
Naber-Luks
Team 2
Tenn-Vahe
Kolk-K
View
Download
2017-10-08 Gold Cup Final S1_8 Patterson
McIntosh-King
Patterson-Halberg
Brock
Jones-Rosen
Preddy-Selway
View
Download
2017-10-08 Commonwealth Games Selection Trials 2017 Pune LB Finale 3 of 4 Cogito
Andrey-N K Gupta
Uttam B-Manna G
Hemant Jalan
Sumit M-Laltu
Kaustabh-Kaustubh
View
Download
2017-10-08 Division Nationale 1 2017_18 Match 3_11 S1_1 ZALESKI
LORENZINI-QUANTIN
Zaleski-Cronier
ROCAFORT
ADAD-PY
Rocafort-Claret
View
Download
2017-10-08 XXXVI International Bridge Festival-Stara Zagora Semifinal 1 BRIDGE+
Mihov-Karakolev
VANCHEV-ZAHARIEV
Salonica
Oikonom I-Zotos
PAPAGIANNI-ANGELOPOUL
View
Download
2017-10-08 Danmark 1_division - 2017-2018 Kamp 2 - 2_halvleg Harries
Nicolajsen-Munksgaard
Andersen-Harries
Damgaard
MKr-Pedersen
Damgaard -Niels Kr
View
Download
2017-10-08 Jaap Kokkes toernooi 2017 1_7 Kampai
Alards-vd Heuvel
Boychev-vd Heuvel
Het Witte Huis
F Bakkeren-T Bakkeren
Ramondt-Westra
View
Download
2017-10-08 Polish Premier League - RR 7_15 SEGMENT 1_2 Ilanka
Sakowicz-Tuszynski
Lutostansk-Miechowicz
SPS Construction
Glasek-Ciechomski
Witkowski-Bartkowski
View
Download
2017-10-08 XXXVI International Bridge Festival-Stara Zagora R8_11 K1
Nanev-Stefanov
ARONOV-DAMYANOVA
BRIDGE+
Vanchev-Zahariev
MIHOV-KARAKOLEV
View
Download
2017-10-08 ommonwealth Games Selection Trials 2017 PUNE LB Finale 2 of 4 Cogito
Andrey-N K Gupta
Uttam B-Manna G
Hemant Jalan
Sumit M-Laltu
Kaustabh-Kaustubh
View
Download
2017-10-08 Commonwealth Games Selection Trials 2017 PUNE LB FINALE 1 of 4 Cogito
Andre-N K Gupta
Uttam B-Manna G
Hemant Jalan
Sumit M-Laltu
Hemant J-Ashish M
View
Download
2017-10-07 Ireland Invitational Pairs 2017 Session 4A Table1
Moran-Carroll
Pownall-Goodman
Table2
Rudzinski-Gorchyca
Holland-Keavney
View
Download
2017-10-07 Polish Premier League - RR 6_15 SEGMENT 2_2 Ilanka
Urbanski-Tuszynski
Lutostansk-Miechowicz
Konstanta
Hintertan-Macior
Swoboda-Bakalarz
View
Download
2017-10-07 Danmark 1_division 2017-2018 Kamp 2 - 1_halvleg Harries
Nicolajsen-Munksgaard
Palmund-Adamsen
Damgaard
NKr-Damgaard
Mads Kr-Pedersen
View
Download
2017-10-07 Polish Premier League - RR 6_15 SEGMENT 1_2 Ilanka
Sakowicz-Tuszynski
Lutostansk-Miechowicz
Konstanta
Hintertan-Macior
Skwark-Blat
View
Download
2017-10-07 Division Nationale 1 2017_18 Match 2_11 S2_2 MEJANE
LEGRAS-CHESNY
Mejane-Dumazet
ZIMMERMANN
MULTON-ZIMMERMANN
Helgemo-Filipowicz
View
Download
2017-10-07 Gold Cup SF Stanza 8 Reardon
Law-Collins
Reardon-Butland
Brock
Brock-Myers
Rosen-Jones
View
Download
2017-10-07 Estonian and Latvian team trial 13_21 Team 1
Kurig-Aava
Vahe-Tenn
Team 2
Sirotin-Lindepuu
Jansons-Germanis
View
Download
2017-10-07 Gold Cup SF Stanza 7 Reardon
Butland-Rearden
Hirst-Law
Brock
Brock-Myers
Rosen-Jones
View
Download
2017-10-07 Northern Lights Siglufjordur 2017 Round 5 of 9 Rangaeingar
Sigurdur-Helgi
Steinberg-Gu
Hotel Hamar
Jon-Sigurbjorn
Anton-Birkir
View
Download
2017-10-07 XXXVI International Bridge Festival-Stara Zagora R7_11 K1
Nanev-Stefanov
ARONOV-DAMYANOVA
BC Lozenetz
Borisov-Tachev
STOILOV-GYUROV
View
Download
2017-10-07 Estonian and LAtvian team trial 6-13_21 Team 1
Romanovska-Ilzins
Tenn-Rubenis
Team 2
Maastik-Mirme
Toomere-Nigul
View
Download
2017-10-07 Division Nationale 1 2017_18 Match 2_11 S1_2 MEJANE
FANTUN-MICHAUD LA
Mejane-Dumazet
ZIMMERMANN
HELGEMO-FILIPOWICZ
Multon-Zimmermann
View
Download
2017-10-07 Gold Cup SF Stanza 7 Reardon
Law-Collins
Hirst-East
Brock
M Jones-Rosen
Rosen-Jones
View
Download
2017-10-07 Polish Premier League - RR 5_15 SEGMENT 2_2 Mazovia
Dalecki-Modrzejews
Nadaj-Oglobin
Andrzejki
Gotard-Omernik
Janowski-Bogucki
View
Download
2017-10-07 Gold Cup SF Stanza 6 Rearden
Law-Collins
Reardon-Butland
Brock
M Jones-Rosen
Preddy-Selway
View
Download
2017-10-07 Northern Lights Siglufjordur 2017 Round 4 of 9 Logfraedistofa Isla
Steinar-Ragnar
Bjarni-Sveinn
Rangaeingar
Steinberg-Gudmundur
South-Helgi
View
Download
2017-10-07 Ireland Invitational Pairs 2017 Session 3A Table1
Moran-Carroll
Quinn-Garvey
Table2
O'Connor-DeRaeymaek
McAonghusa-Coyne
View
Download
2017-10-07 Danmark 1_division - 2017-2018 Kamp 1 - 2_halvleg Pharmaservice
Jepsen-D.Bilde
Br-M Bilde
John M
Eyde-Nilsland
M.Rimstedt-O.Rimstedt
View
Download
2017-10-07 XXXVI International Bridge Festival-Stara Zagora R6_11 Red Hot
Tsonchev-Marashev
DRAGANOV-DONEV
K1
Aronov-Damyanova
NANEV-STEFANOV
View
Download
2017-10-07 Gold Cup Semi 2017 Set 5 Patterson
Tosh-King
Hallberg-Patterson
Allfrey
Bell-Gold
Forrester-Bakhshi
View
Download
2017-10-07 Commonwealth Games Selection Trials 2017 PUNE LB KO 4 of 4 Cogito
Andre-N K Gupta
Uttam G-Manna G
Rampage
Maneesh-ArunBapat
Vivek-Thakral S
View
Download
2017-10-07 Division Nationale 1 2017_18 Match 1_11 S2_2 SOULET
OURSEL-SOULET
Mauberquez-St Marie
VINCIGUERRA
STAMATOV-DANAILOV
Eisenberg-Mari
View
Download
2017-10-07 XXXVI International Bridge Festival-Stara Zagora R5_11 BC Lozenetz
Stoilov-Gyurov
BORISOV-TACHEV
Red Hot
Donev-Draganov
Tsonchev-MARASHEV
View
Download
2017-10-07 Polish Premier League - RR 5_15 SEGMENT 1_2 Mazovia
Darkiewicz-Losiewicz
Nadaj-Oglobin
Andrzejki
Gotard-Omernik
Zaleski-Henclik
View
Download
2017-10-07 Commonwealth Games Selection Trials 2017 PUNE LB KO 4 of 4 Cogito
Andre-N K Gupta
Uttam G-Manna G
Rampage
Maneesh-ArunBapat
Vivek-Thakral S
View
Download
2017-10-07 Gold Cup SF Stanza 4 Patterson
Whittaker-Black
Hallberg-Patterson
Allfrey
Bell-Gold
Forrester-Bakhshi
View
Download
2017-10-07 Northern Lights Siglufjordur 2017 Round 3 of 9 Logfraedistofa Isla
Steinar-Ragnar
Bjarni-Sveinn
TM- Selfossi
Jon-Gudmundur
Kristj-Gullis
View
Download
2017-10-07 Danmark 1_division 2017-2018 Runde 1 (1_halvleg) Pharmaservice
Jepsen-D.Bilde
Br-M Bilde
John M
O.Rimstedt-M.Rimstedt
Nilsland-Eyde
View
Download
2017-10-07 XXXVI International Bridge Festival-Stara Zagora R4_11 Red Hot
Tsonchev-Marashev
DRAGANOV-DONEV
Bridge+
Vanchev-Zahariev
MIHOV-KARAKOLEV
View
Download
2017-10-07 Gold Cup SF Stanza 3 Patterson
Tosh-King
Black-Whittaker
Allfrey
Bell-Gold
Allfrey-Robson
View
Download
2017-10-07 Division Nationale 1 2017_2018 Match 1_11 S1_2 SOULET
SAINTE MAR-MAUBERQUEZ
Lebel-Soulet
VINCIGUERRA
STAMATOV-DANAILOV
Vinciguerr-Bompis
View
Download
2017-10-07 Commonwealth Games Selection Trials 2017 Pune LB KO 3 of 4 Cogito
Manna-Uttam G
Andrey P-Gupta N K
Rampage
VinayDesai-AnilPadhye
Vivek-Thakral S
View
Download
2017-10-07 Northern Lights 2017 Round 2 of 9 Rangaeingar
Sigurdur-Helgi
Steinberg-Gu
Stefan Vilhjalmsson
Gretar-Haukur
V-
View
Download
2017-10-07 Commonwealth Games Selection Trials 2017 Pune LB KO 3 of 4 Cogito
Manna-Uttam G
Andrey P-N K Gupta
Rampage
VinayDesai-AnilPadhye
Vivek-Thakral S
View
Download
2017-10-07 Gold Cup SF Set 2 Patterson
Tosh-King
Hallberg-Patterson
Allfrey
Bell-Gold
Allfrey-Robson
View
Download
2017-10-07 Polish Premier League - RR 4_15 SEGMENT 2_2 Silesia
Busse-Zawislak
Kujawa-Pilch
Synergia
IGrzejdzia-SGrzejdzia
Lutek-Koluda