Vugraph Archives

These are the BBO vugraph archives. Our thanks to The Vugraph Project.
Vugraph voice archives can be accessed here.

You can access recent matches (the default) or all matches (slow), or use the search box below.

Recent matches

yymmdd Event Segment Team1 Team2
View
Download
2017-02-26 2017 TURKEY OPEN TEAMS CHAMPIONSHIPS 1_128-3_4 MELITA
TAHTALI-KURU
KAYA-GULLU
MENEKSE
GOKOZ-BIYIK
BIRECIKLIG-IMER
View
Download
2017-02-26 Lederer 2017 Match 7 of 9 Ireland
Rory Bolan-Tom Hanlon
Carroll-Garvey
Gillis
Simon Gill-Espen Eric
Brogeland-Lindqvist
View
Download
2017-02-26 Lederer 2017 Match 7 of 9 De Botton
Hoftaniska-Bertheau
Malinowski-de Botton
Israel
Bareket-Lengy
Migry-Barel
View
Download
2017-02-26 Lederer 2017 Match 6 of 9 Zia
Crouch-Sinclair
Zia-Jansma
Hinden
Osbourne-Hinden
Byrne-Dyke
View
Download
2017-02-26 Czech Bridge League - final 2 of 3 P.S.
Slemr-Martynek j
Vozabal D-Zadrazil M
Scarecrow
Mraz -Svobodova
Bahnik P-Bahnikova
View
Download
2017-02-26 2017 TURKEY OPEN TEAMS CHAMPIONSHIPS 1_128-2_4 YILANKIRAN
YILANKIRAN-SIRIKLIOGL
KOLATA-KANDEMIR
ALTINOLUK
FILIZ-BALKANCI
OZEN-BAYRAM
View
Download
2017-02-26 Slava Cup 2017 Round 16 - Tbl 2 Team 1
HARALDSSON-BALDURSSON
West-East
Team 2
GUSEV-NIKITINA
South-North
View
Download
2017-02-26 Slava Cup 2017 Round 15 - Tbl 1 Team 1
DUBININ-GROMOV
West-East
Team 2
SLIVA-VOROBEY
South-North
View
Download
2017-02-26 Slava Cup 2017 Round 15 - Tbl 2 Team 1
HARALDSSON-BALDURSSON
West-East
Team 2
MARASHEV-TSONCHEV
South-North
View
Download
2017-02-26 Czech Bridge League - final 1 of 3 P.S.
Pulkrab P-Slemr J
Vozabal D-Zadrazil M
Scarecrow
Barnet L-Bahn
Mraz T-Svobodova
View
Download
2017-02-26 Czech Bridge League - final 1 of 3 P.S.
Pulkrab P-Slemr J
Vozabal D-Zadrazil M
Scarecrow
Barnet L-Bahn
Mraz T-Svobodova
View
Download
2017-02-26 Slava Cup 2017 Round 14 - Tbl 1 Team 1
DUBININ-GROMOV
West-East
Team 2
LANKVELD-DEN BOS
South-North
View
Download
2017-02-26 Slava Cup 2017 Round 14 - Tbl 2 Team 1
SLIVA-VOROBEY
West-East
Team 2
NAB-DRIJVER
South-North
View
Download
2017-02-26 2017 TURKEY OPEN TEAMS CHAMPIONSHIPS 1_128-1_4 BALIKESIR GENCLIK
GURLEROGLU-DEMIRKAN
GOZKAYA-EVCIMEN
ESBRICI
OZCELIK-ONCU
GUNEL-AYKAC
View
Download
2017-02-26 Slava Cup 2017 Round 13 - Tbl 1 Team 1
TSONCHEV-MARASHEV
West-East
Team 2
INGIMARSSO-ERIKSSON
South-North
View
Download
2017-02-26 Slava Cup 2017 Round 13 - Tbl 2 Team 1
DUBININ-GROMOV
West-East
Team 2
GUSEV-NIKITINA
South-North
View
Download
2017-02-25 Lederer 2017 Round 5 of 9 Gillis
Brogeland-Lindqvist
Gillis-Erichsen
Zia
Crouch-Cope
Zia-Jansma
View
Download
2017-02-25 Lederer 2017 Round 4 of 9 Ireland
Boland-Hanlon
Garvey-Carroll
de Botton
Townsend-Sandquist
Bertheau-Hoftaniska
View
Download
2017-02-25 2017 TURKEY OPEN TEAMS CHAMPIONSHIPS 7_7 BOGAZICI UNI
TOYGAR-AKBUDAK
UNLU-SURMELI
KIRIM
TURSAK-AKAN
SERIM-DAGDELEN
View
Download
2017-02-25 Slava Cup 2017 Round 12 - Tbl 2 Team 1
DUBININ-GROMOV
West-East
Team 2
MANNO-DI FRANCO
South-North
View
Download
2017-02-25 Slava Cup 2017 Round 12 - Tbl 1 Team 1
TSONCHEV-MARASHEV
West-East
Team 2
ANDREEV-SAMOKHIN
South-North
View
Download
2017-02-25 Czech Bridge League - semifinal 1 of 3 P.S.
Vozabal D-Zadrazil M
Martynek J-Slemr J.
Jas
Macura M-Volhejn V
Medlin J.-Medlin A.
View
Download
2017-02-25 2017 TURKEY OPEN TEAMS CHAMPINSIPS 7_7 BOGAZICI UNI
TOYGAR-AKBUDAK
UNLU-SURMELI
KIRIM
TURSAK-AKAN
SERIM-DAGDELEN
View
Download
2017-02-25 Lederer 2017 Round 3 of 9 London
Granville-Taylor
O'Connor-Bell
Chairman's Team
Fawcett G-Fawcett J
H Dhondy-Burn
View
Download
2017-02-25 Slava Cup 2017 Round 11 - Tbl 1 Team 1
SLIVA-VOROBEY
West-East
Team 2
MANNO-DI FRANCO
South-North
View
Download
2017-02-25 Slava Cup 2017 Round 11 - Tbl 2 Team 1
TSOTCHEV-MARASHEV
West-East
Team 2
LANKVELD-DEN BOS
South-North
View
Download
2017-02-25 2017 TURKEY OPEN TEAMS CHAMPIONSHIP 6_7 ADA BRIC
DALGIC-UGUR
KELES-DEMIRBAS
PEKSEN
PEKSEN-OZCAN
ATABEY-KAYA
View
Download
2017-02-25 Lederer 2017 Round 2 of 9 Premier League
Mossop-Hydes
Ju Hackett-Ja Hackett
Hinden
Osborne-Cooke
Byrne-Dyke
View
Download
2017-02-25 Czech Bridge League - semifinal 1 of 3 P.S.
South-North
West-East
Jas
West-East
South-North
View
Download
2017-02-25 Czech Bridge League - semifinal 2 of 3 P.S.
Vozabal D.-Zadrazil M
Martynek J-Slemr J.
Jas
Macura M.-Volhejn V.
Medlin J.-Medlin A.
View
Download
2017-02-25 Slava Cup 2017 Round 10 - Tbl 1 Team 1
SLIVA-VOROBEY
West-East
Team 2
LANKVELD- DEN BOS
South-North
View
Download
2017-02-25 Slava Cup 2017 Round 10 - Tbl 2 Team 1
DUBININ-GROMOV
West-East
Team 2
SEMENOV-KHOLOMEEV
South-North
View
Download
2017-02-25 Lederer 2017 Round 1 of 9 Holders
Gold-Forrester
Robson-Allfrey
Israel
Barel-Migry
Lengy-Bareket
View
Download
2017-02-25 2017 TURKEY OPEN TEAMS 5_7 FOX
AKER-INCE
ALUF-KOKTEN
TONYASPOR
OLGUN-KARADENIZ
KARABULUT-SAHIN
View
Download
2017-02-25 Slava Cup 2017 Round 9 - Tbl 1 Team 1
SLIVA-VOROBEY
West-East
Team 2
BALDURSSON-HARALDSSON
South-North
View
Download
2017-02-25 Slava Cup 2017 Round 9 - Tbl 2 Team 1
DUBININ-GROMOV
West-East
Team 2
ASULIN-LEVI
South-North
View
Download
2017-02-25 Czech Bridge League - semifinal 1 of 3 Acol
Diamant J.-Svoboda O.
Kopecky M.-Kurka J.
Scarecrow
Barnet L.-Bahnik O.
Bahnik P.-Bahnikova
View
Download
2017-02-25 2017 TURKEY OPEN TEAMS 5_7 FOX
AKER-INCE
ALUF-KOKTEN
TONYASPOR
OLGUN-KARADENIZ
KARABULUT-SAHIN
View
Download
2017-02-25 Slava Cup 2017 Round 8 - Tbl 1 Team 1
SLIVA-VOROBEY
West-East
Team 2
INGIMARSSO-ERIKSSON
South-North
View
Download
2017-02-25 Slava Cup 2017 Round 8 - Tbl 2 Team 1
DUBININ-GROMOV
West-East
Team 2
MARASHEV-TSONCHEV
South-North
View
Download
2017-02-25 Slava Cup 2017 Round 7 - Tbl 1 Team 1
SLIVA-VOROBEY
West-East
Team 2
SOHTORIK-BASKAN
South-North
View
Download
2017-02-25 2017 TURKEY OPEN TEAMS 4_7 REMBROS
DENIZ-ACA
INAL-AKSU
MALI
KAPUSUZ-DOGAN
ZABUNOGLU-KAHRAMAN
View
Download
2017-02-25 U21 GENC MILLI TAKIM SECMELERI FINAL 2 Team 1
DENIZ-ACA
INAL-AKSU
Team 2
KAPUSUZ-DOGAN
ZABUNOGLU-KAHRAMAN
View
Download
2017-02-25 2017GCC Broadbeach FINAL 3_4 HUNG
GRIFFITHS-MILNE
HUNG-LAZAR
VAINIKONIS
OLANSKI-VYTAUTAS
ERIKAS-MIKHAIL
View
Download
2017-02-25 2017GCC Broadbeach FINAL 2_4 HUNG
GRIFFITHS-MILNE
LEE-WHIBLEY
VAINIKONIS
OLANSKI-VYTAUTAS
ERIKAS-MIKHAIL
View
Download
2017-02-25 2017GCC Broadbeach FINAL 1_4 HUNG
GRIFFITHS-MILNE
HUNG-LAZAR
VAINIKONIS
OLANSKI-VYTAUTAS
ERIKAS-MIKHAIL
View
Download
2017-02-24 Slava Cup 2017 Round 6 - Tbl 1 Team 1
SOHTORIK-BASKAN
West-East
Team 2
DUBININ-GROMOV
South-North
View
Download
2017-02-24 Slava Cup 2017 Round 6 - Tbl 2 Team 1
SLIVA-VOROBEY
West-East
Team 2
SHUDNEV-PEREKHREST
South-North
View
Download
2017-02-24 2017 TURKEY OPEN TEAMS 3_7 G&HGK
KELES-KORKMAZ
BASAT-AKCAY
TANER
TANER-PEKBERGEL
URKMEZ-TASKAPAN
View
Download
2017-02-24 Slava Cup 2017 Round 5 - Tbl 1 Team 1
DUBININ-GROMOV
West-East
Team 2
SHUDNEV-PEREKHREST
South-North
View
Download
2017-02-24 Slava Cup 2017 Round 5 - Tbl 2 Team 1
HARALDSSON-BALDURSSON
West-East
Team 2
SOHTORIK-BASKAN
South-North
View
Download
2017-02-24 2017 TURKEY OPEN TEAMS 2_7 TELMESSOS KALEPARK
ERDEN-ORAL
KARAGUZE-ARIKAN
OBEZIT
OGUS-KOKSOY
UCUM-UMUR
View
Download
2017-02-24 Slava Cup 2017 Round 4 - Tbl 1 Team 1
HARALDSSON-BALDURSSON
West-East
Team 2
DUBININ-GROMOV
South-North
View
Download
2017-02-24 Slava Cup 2017 Round 4 - Tbl 4 Team 1
TSONCHEV-MARASHEV
West-East
Team 2
SLIVA-VOROBEY
South-North
View
Download
2017-02-24 2017 TURKISH WINTER OPEN TEAMS CHAMPIONSHIP 1_7 ISKIN
AKTUG-KAYIS
DOGU-GARIPAGAOG
ULUDAG
KARAYILANO-CINAR
HENDEN-DOLMACI
View
Download
2017-02-24 Slava Cup 2017 Round 3 - Tbl 1 Team 1
DUBININ-GROMOV
West-East
Team 2
SLIVA-VOROBEY
South-North
View
Download
2017-02-24 Slava Cup 2017 Round 3 - Tbl 2 Team 1
HARALDSSON-BALDURSSON
West-East
Team 2
TATARKIN-BAKAL
South-North
View
Download
2017-02-24 ISTANBUL CLUB TEAMS CHAMPIONSHIP FINAL 13_13 PAMUK SK
CESUR-AKGUL
SAKRAK-KURANOGLU
KUP BSK
SEN-BASARAN
OZTURK-SERDAR
View
Download
2017-02-24 Slava Cup 2017 Round 2 - Tbl 2 Team 1
AZARYEVA-SERBIN
West-East
Team 2
SLIVA-VOROBEY
South-North
View
Download
2017-02-24 Slava Cup 2017 Round 2 - Tbl 1 Team 1
LANKVELD-DEN BOS
West-East
Team 2
BALDURSSON-HARALDSSON
South-North
View
Download
2017-02-24 BBO1-2017GCC Broadbeach OPEN-SF 4_4 HUNG
HUNG-LAZAR
LEE-WHIBLEY
BROWN
MCGANN-THOMSON
BEAUCHAMP-BROWN
View
Download
2017-02-24 BBO2-2017GCC Broadbeach OPEN-SF 4_4 ZIGGY
KONIG-WALLIS
NUNN-HOWARD
VAINIKONIS
OLANSKI-VYTAUTAS
ERIKAS-MIKHAIL
View
Download
2017-02-24 Slava Cup 2017 Round 1 - Tbl 2 Team 1
PONOMAREVA-GROMOVA
West-East
Team 2
GUSEV-NIKITINA
South-North
View
Download
2017-02-24 Slava Cup 2017 Round 1 - Tbl 1 Team 1
DUBININ-GROMOV
West-East
Team 2
RAPOPORT-CHUBAROVA
South-North
View
Download
2017-02-24 44th Thailand University Games Mixed Team Final R2 CMU
Theerarak_-Sundusit_S
Korawit-Jiranan
CU
Charnrit_k-Sirada_L
Phatcharat-Kridsada
View
Download
2017-02-24 BBO1-2017GCC Broadbeach OPEN-SF 3_4 HUNG
GRIFFITHS-MILNE
LEE-WHIBLEY
BROWN
MCGANN-THOMSON
BEAUCHAMP-BROWN
View
Download
2017-02-24 BBO2-2017GCC Broadbeach OPEN-SF 3_4 ZIGGY
KONIG-WALLIS
NUNN-HOWARD
VAINIKONIS
OLANSKI-VYTAUTAS
ERIKAS-MIKHAIL
View
Download
2017-02-24 BBO3-2017GCC Broadbeach SENIORS-F 4_4 CHAN
CHAN-SEBESFI
Zollo-Januszke
WALSH
MCDONALD-WALSH
De Livera-Havas
View
Download
2017-02-24 44th Thailand University Games Mixed Team Final R1 CU
Sirada_L-Charnrit_k
Vatcharapo-Samonwan
CMU
Korrawit_P-Jiranan_K
Theerarak-Sundusit
View
Download
2017-02-24 BBO1-2017GCC Broadbeach OPEN-SF 2_4 HUNG
GRIFFITHS-MILNE
HUNG-LAZAR
BROWN
MCGANN-THOMSON
WARE-TISLEVOLL
View
Download
2017-02-24 BBO2-2017GCC Broadbeach OPEN-SF 2_4 ZIGGY
KONIG-WALLIS
NUNN-HOWARD
VAINIKONIS
OLANSKI-VYTAUTAS
ERIKAS-MIKHAIL
View
Download
2017-02-24 BBO3-2017GCC Broadbeach SENIORS-F 3_4 CHAN
ZOLLO-JANUSZKE
CHAN-SEBESFI
WALSH
MCDONALD-WALSH
DE LIVERA-HAVAS
View
Download
2017-02-24 BBO1-2017GCC Broadbeach OPEN-SF 1_4 HUNG
WHIBLEY-LEE
HUNG-LAZAR
BROWN
BEAUCHAMP-BROWN
WARE-TISLEVOLL
View
Download
2017-02-24 BBO2-2017GCC Broadbeach OPEN-SF 1_4 ZIGGY
KONIG-WALLIS
NUNN-HOWARD
VAINIKONIS
OLANSKI-VYTAUTAS
ERIKAS-MIKHAIL
View
Download
2017-02-24 BBO3-2017GCC Broadbeach SENIORS-F 2_4 CHAN
CHAN-SEBESFI
Zollo-Januszke
WALSH
MCDONALD-WALSH
De Livera-Havas
View
Download
2017-02-24 BBO1-2017GCC Broadbeach OPEN-R4 2_2 VAINIKONIS
ERIKAS-MIKHAIL
OLANSKI-VYTAUTAS
HAUGHIE
HAUGHIE-HINGE
MULLAMPHY-KLINGER
View
Download
2017-02-24 BBO2-2017GCC Broadbeach OPEN-R4 2_2 KANETKAR
NEILL-KANETKAR
LAZER-GUMBY
BROWN
BEAUCHAMP-BROWN
MCGANN-THOMSON
View
Download
2017-02-24 BBO3-2017GCC Broadbeach SENIORS-F1_4 CHAN
ZOLLO-JANUSZKE
Chan-Sebesfi
WALSH
DE LIVERA-HAVAS
Walsh-McDonald
View
Download
2017-02-24 BBO1-2017GCC Broadbeach O-R4 1_2 VAINIKONIS
ERIKAS-MIKHAIL
OLANSKI-VYTAUTAS
HAUGHIE
HAUGHIE-HINGE
MULLAMPHY-KLINGER
View
Download
2017-02-24 BBO2-2017GCC Broadbeach O-R4 1_2 KANETKAR
NEILL-KANETKAR
LAZER-GUMBY
BROWN
BEAUCHAMP-BROWN
WARE-TISLEVOLL
View
Download
2017-02-19 Junior Camrose 2017 Match 10A Wales
He-Richards
Greener-Loat
Ireland
Bolger-Donnelly
Varley-Connolly
View
Download
2017-02-19 Junior Camrose 2017 Match10B NIBU
Kinnear-Adams
Farouki-Carey
Scotland
Pinkerton-Freimanis
O'Brien-Valentine
View
Download
2017-02-19 Junior Camrose 2017 Match9A Ireland
Varley-Connolly
Bolger-Donnelly
England
Lam-Nonnenmach
Derrick-Powell
View
Download
2017-02-19 Junior Camrose 2017 Match9B Scotland
Wilson-N-Pinder
O'Brien-Valentine
Wales
He-Richards
Greener-Loat
View
Download
2017-02-19 T-9 2017 Cavendish Monaco F 2_2 Team 1
LEVY-ABECASSIS
West-East
Team 2
STAMATOV-DANAILOV
South-North
View
Download
2017-02-19 T-11 2017 Cavendish Monaco F 2_2 Team 1
PAVLUSHKO-YAKOVLEVA
West-East
Team 2
MADALA-GROMOV
South-North
View
Download
2017-02-19 T-10 2017 Cavendish Monaco F 2_2 Team 1
DI BELLO-AVOSSA
West-East
Team 2
PSZCZOLA-WIGODER
South-North
View
Download
2017-02-19 T-8 2017 Cavendish Monaco F 2_2 Team 1
PALMA-VENTIN
West-East
Team 2
ZIA-WEINSTEIN
South-North
View
Download
2017-02-19 Junior Camrose 2017 Match8A England
Lam-Nonnenmach
Shah-Wiseman
Wales
Greener-Loat
He-Richards
View
Download
2017-02-19 Junior Camrose 2017 Match8B Ireland
Bolger-Doyle
Connolly-Donnelly
NIBU
Farouki-Carey
Kinnear-Adams
View
Download
2017-02-19 T-8 2017 Cavendish Monaco F 1_2 Team 1
VINCIGUERR-BOMPIS
West-East
Team 2
F HELNESS-HOFTANISKA
South-North
View
Download
2017-02-19 T-11 2017 Cavendish Monaco F 1_2 Team 1
MULTON-ZIMMERMANN
West-East
Team 2
DEN BOS-LANKVELD
South-North
View
Download
2017-02-19 T-10 2017 Cavendish Monaco F 1_2 Team 1
BIRMAN-BILDE
West-East
Team 2
HALLBERG-BERTHEAU
South-North
View
Download
2017-02-19 Junior Camrose 2017 Match7A Scotland
Wilson-N-Pinder
Pinkerton-Freimanis
Ireland
Connolly-Donnelly
Bolger-Doyle
View
Download
2017-02-19 Junior Camrose 2017 Match7B NIBU
Smylie-Lightowler
Farouki-Carey
England
Shah-Wiseman
Derrick-Powell
View
Download
2017-02-18 T-B1 2017 Cavendish Monaco Segment Q4_4 Team 1
MULTON-ZIMMERMANN
West-East
Team 2
OSBORNE-FORRESTER
South-North
View
Download
2017-02-18 T-E1 2017 Cavendish Monaco Segment Q4_4 Team 1
ZIA-WEINSTEIN
West-East
Team 2
JANSONS-ROMANOVSKA
South-North
View
Download
2017-02-18 T-D1 2017 Cavendish Monaco Segment Q4_4 Team 1
BIRMAN-BILDE
West-East
Team 2
VENTIN-PALMA
South-North
View
Download
2017-02-18 T-C1 2017 Cavendish Monaco Segment Q4_4 Team 1
HELGEMO-HELNESS
West-East
Team 2
F HELNESS-HOFTANISKA
South-North
View
Download
2017-02-18 Junior Camrose 2017 Match6A Wales
He-Richards
Greener-Loat
NIBU
Smylie-Lightowler
Carey-Farouki